گزارش اجاره مسکن در شهرهای کانادا: متوسط اجاره‌بها در ماه می ‌۲۲۰۰ دلار را رد کرد

جدیدترین گزارش وضعیت اجاره مسکن در کانادا (برای می ‌۲۰۲۴) توسط Rentals.ca منتشر شده. 

طبق این گزارش، متوسط کلی اجاره مسکن در کانادا (Asking rents) در ماه می‌ به ۲۲۰۲ دلار افزایش یافته. این اولین بار در کاناداست که میانگین اجاره مسکن مرز ۲۲۰۰ دلار را رد می‌کند. متوسط اجاره بها حدود ۹٫۳ درصد نسبت به می‌ سال گذشته افزایش یافته است. 

تغییرات اجاره بها در همه جای کشور یکسان نبوده. بعضی از شهرها کاهش جزئی اجاره بها داشتند و بعضی‌ها هم با افزایش اجاره مسکن رو به رو بوده‌اند. 

بر اساس گزارش جدید در شهر تورنتو، متوسط اجاره مسکن یک خوابه ۲۴۷۹ دلار است که نسبت به سال گذشته ۲٫۳ درصد کمتر شده. متوسط اجاره مسکن دو خوابه هم ۳۲۸۴ دلار اعلام شده که نسبت به سال قبل، ۰٫۱ درصد کاهش داشته. 

ونکوور گران‌ترین شهر کانادا برای اجاره مسکن است. به طور متوسط هزینه اجاره مسکن یک خوابه در این شهر، ۲۶۷۱ دلار است که نسبت به سال گذشته ۵٫۶ درصد کمتر شده. اجاره مسکن دو خوابه هم ۳۶۲۸ دلار اعلام شده که نسبت به سال قبل ۱ درصد کاهش یافته. 

شهر سنت جانز در استان نیوفاندلند هم ارزان‌ترین شهر کانادا از نظر اجاره بهاست. متوسط اجاره مسکن یک خوابه در این شهر در ماه می، ۹۵۵ دلار اعلام شده. 

این گزارش با استفاده از داده‌های واحدهای مسکونی اجاره‌ای لیست شده در سایت Rentals.ca تهیه شده. 

در ادامه می‌توانید «نمودار تغییرات متوسط اجاره مسکن در کانادا» و «میانگین اجاره در شهرهای اطراف تورنتو و دیگر شهرهای بزرگ کانادا» را ببینید.