متوسط اجاره مسکن در شهرهای کانادا: گزارش سپتامبر ۲۰۲۳

جدیدترین گزارش وضعیت اجاره مسکن در کانادا (برای سپتامبر ۲۰۲۳) توسط Rentals.ca منتشر شد. 

طبق این گزارش، متوسط کلی اجاره مسکن در کانادا (Asking rents) دوباره رکورد زده و به ۲۱۴۹ دلار رسیده. رکورد قبلی ۲۱۱۷ دلار (در آگست ۲۰۲۳) بوده. 

متوسط اجاره بها در کانادا نسبت به ماه قبل، ۱٫۵ درصد و نسبت به سپتامبر سال گذشته حدود ۱۱ درصد افزایش یافته. 

تغییرات اجاره بها در همه جای کشور یکسان نبوده. بعضی از شهرها کاهش جزئی اجاره بها داشتند و بعضی‌ها هم با افزایش اجاره مسکن رو به رو بوده اند. 

بر اساس گزارش جدید، متوسط اجاره مسکن یک خوابه در شهر تورنتو ۲۶۱۴ دلار است که نسبت به سال گذشته ۴٫۹ درصد بیشتر شده. متوسط اجاره مسکن دو خوابه هم ۳۴۱۱ دلار اعلام شده که نسبت به سال قبل، ۴٫۲ درصد افزایش داشته. 

ونکوور گران‌ترین شهر کانادا برای اجاره مسکن است. به طور متوسط هزینه اجاره مسکن یک خوابه در این شهر، ۲۹۷۶ دلار است که نسبت به سال گذشته ۱۰٫۱ درصد بیشتر شده. اجاره مسکن دو خوابه هم ۳۹۰۸ دلار اعلام شده که نسبت به سال قبل ۱۱٫۱ درصد افزایش یافته. 

شهر ساسکاتون در استان ساسکاچوان هم ارزان‌ترین شهر کانادا از نظر اجاره بهاست. متوسط اجاره مسکن یک خوابه در این شهر در ماه آگست، ۱۰۷۰ دلار اعلام شده. 

*این گزارش با استفاده از داده‌های واحدهای مسکونی اجاره‌ای لیست شده در سایت Rentals.ca تهیه شده. 

در ادامه می‌توانید «نمودار تغییرات متوسط اجاره مسکن در کانادا» و «میانگین اجاره در شهرهای اطراف تورنتو و دیگر شهرهای بزرگ کانادا» را ببینید.