پیش بینی مجله Farmer’s Almanac: امسال کانادا تابستان بسیار گرمی خواهد داشت

بر اساس پیش بینی مجله Farmer’s Almanac، امسال کانادایی ها – درست مثل سال گذشته – تابستان بسیار گرمی را تجربه خواهند کرد.

گزارش جدید این مجله نشان می دهد که گرمای شدید هوا در بیشتر مناطق کانادا، از اواخر جون شروع شده و تا اوایل سپتامبر ادامه خواهد داشت. انتظار می رود، دما در بعضی از روزهای تابستان به بیش از ۳۲ درجه سانتی گراد هم برسد.

بیش از دویست سال است که نشریه Farmer’s Almanac منتشر می شود و وضعیت هوای فصول مختلف را در آمریکا و کانادا پیش بینی می کند.

در حالی که صحت این پیش بینی ها همیشه مورد بحث است، بسیاری از کشاورزان در کانادا و آمریکا به پیش بینی های این نشریه اعتماد می کنند.

طبق پیش بینی های این نشریه، تابستان امسال هوا در دشت های کانادا (Prairies) بسیار داغ یا اصطلاحا broiling است و همزمان میزان بارش ها بالاتر از میانگین خواهد بود. در استان کبک هم دمای هوا بالا پیش بینی شده، اما بارش های کمتری خواهد داشت.

در آنتاریو، هوا شرجی و مرطوب خواهد بود. همچنین، پیش بینی می شود که در بریتیش کلمبیا و استان های آتلانتیک (نیوبرانزویک، نیوفاندلند، نوا اسکوشیا و پرینس ادوارد آیلند) هوا خشک و میزان بارش کم باشد.

مجله Farmer’s Almanac پیش بینی می کند که تابستان امسال، بارندگی در بخش های مرکزی کانادا و رشته کوه های راکی بالاتر از حد نرمال باشد. همچنین، احتمالا بارش ها در بخش هایی از کبک و ماریتایمز (Maritimes) کمتر از حد نرمال خواهد بود.

به گفته کارشناسان، تغییرات آب و هوایی و گرم شدن کره زمین باعث شده که در طی ۲۰ سال گذشته، دمای هوای کانادا روز به روز گرم تر شود. کانادا دومین کشور سرد دنیاست. اما این تغییرات باعث شده تا کانادایی ها تابستان های گرمی را تجربه کنند.

طبق پیش بینی David Phillips (کارشناس هواشناسی) هم تابستان امسال، هوا گرم تر از حد نرمال خواهد بود.

سال گذشته، دمای هوا در تابستان ۱٫۶ درجه بالاتر از حد نرمال اعلام شد و حتی در بریتیش کلمبیا به بالای ۳۵ درجه سانتی گراد رسید و این افزایش دما باعث آتش سوزی جنگل ها شد.