دولت فدرال کانادا ۸ استان را جریمه کرد: دریافت پول از بیمار برای خدمات درمانی ممنوع

دولت کانادا اعلام کرده که حدود ۸۲ میلیون دلار از بودجه اختصاصی به سیستم درمان ۸ استان را کم می کند.

دلیل این موضوع، جریمه بعضی استان ها به خاطر دریافت هزینه از بیماران برای ارائه خدمات درمانی عنوان شده.

دولت فدرال از تمام دولت‌های استانی خواسته تا دریافت هزینه برای ارائه خدمات درمانی تحت پوشش بیمه را در بخش خصوصی متوقف کنند. مهم نیست این خدمات آنلاین ارائه می شود یا حضوری.

استان‌هایی که همچنان به کلینیک‌های خصوصی اجازه دهند که برای ارائه خدمات درمانی تحت پوشش بیمه از بیمار پول دریافت کنند، از بودجه آن‌ها کسر خواهد شد.

وزیر بهداشت روز جمعه ۱۰ مارچ اعلام کرد که خدمات درمانی تحت پوشش قانون بهداشت و درمان کانادا، برای مردم رایگان است و فرقی نمی‌کند که به صورت حضوری ارائه شود یا مجازی.

وی گفته شواهدی وجود دارد که در بعضی استان ها، برای بعضی خدمات درمانی که باید تحت پوشش بیمه و رایگان انجام شوند (مثل تصویربرداری ام آر آی و سی تی اسکن)، از بیماران پول دریافت می شود. او تاکید کرده که چنین چیزی قابل تحمل نیست.

قبلا در سال ۲۰۱۸، دولت فدرال به دولت‌های استانی هشدار داده بود که بر اساس قانون شفاف‌سازی وزارت بهداشت، علت دریافت هزینه از بیماران را بررسی می کند و استان ها باید پاسخگو باشند. در آن سال، بودجه دولتی بعضی استان ها به خاطر دریافت هزینه های آزمایش از بیماران کم شد.

در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، هنوز در بعضی استان ها از بیماران برای انجام آزمایش هزینه دریافت می‌شد. مبلغ دریافتی از بیماران تقریبا ۷۶ میلیون دلار برآورد شده که حالا دولت فدرال گفته این مبلغ را از بودجه استان‌های متخلف کم می کند.

از این ۷۶ میلیون دلار، تقریبا ۴۲ میلیون دلار برای استان کبک، ۱۷ میلیون دلار برای بریتیش کلمبیا و حدود ۱۴ میلیون دلار برای آلبرتا است.

همچنین، به خاطر دریافت هزینه سقط جنین در کلینیک‌های خصوصی، ۶ میلیون دلار از بودجه بریتیش کلمبیا، نیوبرانزویک و آنتاریو کسر خواهد شد.