کدام مواد غذایی در ماه ژانویه بیشترین افزایش قیمت را در کانادا داشته اند؟

علیرغم کاهش نرخ تورم کانادا، نرخ تورم مواد غذایی همچنان به روند صعودی خود ادامه می‌دهد.

گزارش اخیر اداره آمار کانادا نشان می‌دهد که قیمت مواد غذایی در ژانویه ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل، حدود ۱۱٫۴ درصد افزایش داشته است. به طور کلی، نرخ تورم مواد غذایی از آگست ۲۰۲۲ تا الان بالای ۱۰ درصد بوده.

کاهو، بیشتر از هر ماده غذایی دیگری در طول یک سال افزایش قیمت داشته. قیمت کاهو تقریبا ۳۵ درصد بیشتر شده، اما نسبت به ماه دسامبر ۵٫۸ درصد کاهش یافته است.

از پاییز گذشته، کانادا با مشکل کمبود کاهو مواجه شده به طوری که بعضی از رستوران‌ها مجبور شده‌اند سالاد و کاهو را از منوی غذایی خود حذف کنند.

قیمت سبزیجات تازه هم نسبت به سال گذشته ۱۴٫۷ درصد و نسبت به ماه دسامبر ۳٫۸ درصد افزایش یافته، مخصوصا قیمت گوجه فرنگی که طی یک ماه ۹ درصد بالا رفته.

در بین مواد پروتئینی، مرغ از ماه دسامبر تا ژانویه ۹ درصد افزایش قیمت داشته. این افزایش قیمت به خاطر معدوم کردن مرغ‌ها به دلیل آنفولانزای مرغی و محدودیت در عرضه مرغ اتفاق افتاده. قیمت گوشت هم در این بازه زمانی ۳٫۴ درصد افزایش یافته است.

قیمت آرد نسبت به ماه دسامبر ۸ درصد و نسبت به ژانویه گذشته حدود ۲۳ درصد افزایش داشته. قیمت روغن‌های خوراکی هم در طول یک سال حدود ۲۲ درصد افزایش یافته است.

در بین محصولات لبنی، قیمت کره نسبت به ماه دسامبر ۷ درصد و نسبت به سال گذشته حدود ۱۹ درصد افزایش داشته. قیمت انواع نان هم در طی یک سال حدود ۱۸ درصد بیشتر شده است.

تغییرات قیمت مواد غذایی در دو بازه زمانی یکساله و یک ماهه را در تصویر بعدی ببینید.