ماجرای مهمانی داگ فورد (نخست وزیر آنتاریو) و حضور چند سازنده مسکن به عنوان مهمان

اخیرا موضوع یک مهمانی خصوصی داگ فورد، نخست وزیر آنتاریو، در رسانه های کانادا داغ شده.

در این مهمانی که آگست سال گذشته به مناسبت ازدواج دختر داگ فورد برگزار شده، تعدادی از سازنده های استان آنتاریو حضور داشته اند و هدایایی را هم داده اند.

پس از این مهمانی، بسیاری از سیاستمداران و رسانه ها از کمیسر نظارت بر تخلفات دولتی آنتاریو (Integrity Commissioner of Ontario) خواستند که موضوع را بررسی کند تا ببیند آیا داگ فورد مرتکب خطایی شده یا نه؟

حالا پس از گذشت چند ماه از آن حادثه، گزارش بررسی های کمیسر منتشر شده و نتیجه این بوده که داگ فورد مرتکب خطایی نشده.

اما دوباره در این رابطه خبرنگاران نخست وزیر آنتاریو را مورد پرسش قرار داده اند. داگ فورد هم در پاسخ گفته که آن مهمانی خصوصی بوده و سازنده ها هم از رفقای وی بوده اند و حالا پرس و جوی رسانه ها درباره این موضوع، «مسخره» است.

داگ فورد از اعلام اسامی سازنده هایی که در این مهمانی حاضر بوده اند، خودداری کرده.

وی در این کنفرانس خبری گفته: «من تفاوت اینکه چه کاری باید بکنم و چه کاری نباید بکنم را می دانم. خانواده ما ۳۰ سال است که در سیاست است!»

درباره موضوع این مهمانی، بسیاری از سیاستمداران احزاب مخالف، خواستار رسیدگی بیشتر و جدی تر هستند.

آن ها می گویند این که داگ فورد با بسیاری از سازنده های استان رفیق است و آن ها به مهمانی پیش از عروسی دختر وی می آیند و هزاران دلار هدایای نقدی پرداخت می کنند، یک موضوع عادی نیست.

در این رابطه رهبر حزب NDP آنتاریو با انتشار بیانیه ای، تاکید کرده که نخست وزیر باید شفاف باشد و منافع شهروندان را در اولویت قرار دهد، نه منافع سرمایه داران را.