سیستم پلاک خوان جدید پلیس آنتاریو: با رد شدن از جلوی پلیس، تخلفات فاش می شوند

پلیس آنتاریو اعلام کرده که از یک سیستم خودکار پلاک خوان برای اسکن کردن خودروها استفاده می‌کند. این سیستم به پلیس در شناسایی خودروهای متخلف کمک می‌کند.

با این روش تخلفاتی مثل تمدید نکردن پلاک شناسایی می شوند و وسایل نقلیه سرقتی کشف می شوند و همچنین اگر حکم بازداشت برای راننده صادر شده باشد، افسر پلیس مطلع می شود.

از مزیت‌های سیستم پلاک خوان جدید می‌توان به این اشاره کرد که دیگر نیازی نیست افسران پلیس اتومبیل‌ها را متوقف کرده یا آن‌ها را تعقیب کنند. با این سیستم در عرض چند دقیقه می توان صدها خودرو را بررسی کرد.

با استفاده از این سیستم، هنگام رد شدن خودروی متخلف از جلوی ماشین پلیس، به طور خودکار تمام تخلفات ریز و درشت آن به افسران پلیس نشان داده می‌شود.

به گفته پلیس، سیستم پلاک خوان بر روی کروزر (cruiser) اتومبیل پلیس نصب می‌شود و پلاک خودروها را در جهات مختلف اسکن می کند. سپس، اطلاعات ثبت شده در پایگاه داده وزارت حمل و نقل را در اختیار افسران پلیس قرار می‌دهد.

این اطلاعات دقیق هستند. آنقدر دقیق که انگار یک پلیس در اتومبیل متخلف نشسته و تمام تخلفات را رصد کرده است.

یکی از افسران پلیس گفته که این سیستم را آزمایش کرده و در مدت ۲۲ دقیقه که در Highway 403 می سی ساگا گشت زده، توانسته ۳۲ خودروی متخلف را شناسایی کند.

در بین این متخلفان، یک راننده تعلیق شده، چهار راننده بدون گواهینامه و ۲۷ خودرو با پلاک منقضی بوده اند.

قرار است این سیستم به زودی در اختیار تمام واحدهای پلیس آنتاریو قرار بگیرد.