اشیا پرنده ناشناس در آسمان کانادا و آمریکا: اخیرا چهار شی پرنده سرنگون شده اند

در روزهای اخیر پرواز اشیاء ناشناس در آسمان آمریکای شمالی خبرساز شده.

این اخبار اولین بار پس از آن منتشر شد که رسانه ها در اوایل ماه جاری از حضور یک بالن غول پیکر در آسمان آمریکا خبر دادند.

این بالن پس از عبور از آسمان آلاسکا و کانادا، وارد آسمان آمریکا شده بود و از روی مناطق حساس نظامی این کشور عبور کرده بود.

آمریکا در ادامه اعلام کرد که این بالن متعلق به چین است و احتمالا بخشی از یک پروژه جاسوسی است.

سپس در ادامه وقتی این بالن بر فراز آب های اقیانوس آتلانتیک شمالی قرار داشت، توسط آمریکا ساقط شد.

چین نسبت به سرنگونی این بالن واکنش تندی نشان داد و تاکید کرد که این بالن غیر نظامی بوده.

مقامات آمریکایی در جزئیات این بالن گفته اند که حدود ۶۰ متر ارتفاع داشته و تجهیزاتی را به اندازه بار یک هواپیمای معمولی حمل می‌کرده.

اما قضیه بالن و پرواز اشیاء پرنده ناشناس در آسمان کانادا و آمریکا به همین جا ختم نشد.

در کمتر از ده روز گذشته، آمریکا در مجموع چهار شی پرنده ناشناس را در آسمان آمریکا و کانادا سرنگون کرده.

یکی از این اشیا آخر هفته گذشته (شنبه ۱۱ فوریه) بر فراز آب های یوکان کانادا ساقط شد. در این عملیات، جاستین ترودو فرمان سرنگون کردن شی ناشناس را صادر کرده و جو بایدن این فرمان را تایید کرده و یک جنگنده اف ۲۲ آمریکایی آن را هدف قرار داده.

این عملیات توسط برنامه موسوم به NORAD انجام شده. در واقع NORAD یک همکاری مشترک بین کانادا و آمریکا برای دفاع از آسمان دو کشور است.

در نهایت، چهارمین شی ناشناس پرنده هم دیروز یکشنبه ۱۲ فوریه بر فراز آب های Lake Huron در نزدیکی مرز کانادا سرنگون شده. گزارش ها حاکی از این است که احتمالا بقایای این شی پرنده در آب های کانادا سقوط کرده.

پنتاگون گفته که این شی پرنده که سرنگون شده، شکل هشت ضلعی داشته. همین موضوع باعث شده تا عده ای در رسانه های اجتماعی، احتمال ارتباط این شی پرنده با فضایی ها را مطرح کنند.

در پی پرواز این اشیاء ناشناس و ادعای ارتباط آن ها با چین، روابط آمریکا و کانادا با این کشور پر تنش تر شده. در این رابطه مقامات چینی گفته اند که طی یک سال گذشته، بیش از ۱۰ بالن آمریکایی در آسمان کشورشان مشاهده شده.