آمار و ارقام عجیب در بازار املاک مسکونی تورنتو

بازار مسکن و قیمت املاک تورنتو یکی از موضوعاتی است که اهالی تورنتو هیچگاه از صحبت کردن در مورد آن خسته نمی شوند. بازار مسکن تورنتو در سال 2018 لحظات آرامی به خود ندید و تغییرات زیادی داشت. سیاست های جدید فدرال و ایالتی که امسال مطرح شد بالانس عرضه و تقاضای بازار را تغییر داد. در این جا پنج آمار عجیب در حوزه مسکن تورنتو را بررسی می کنیم:

۱ – صد هزار خریدار مسکن دیگر نمی توانند خانه بخرند

دلیل این موضوع وضع «مورگج استرس تست» توسط دولت فدرال است. این قانون برای دریافت ضمانت های محکم تر و درنتیجه کاهش تعداد وام های ریسک دار ابلاغ شده است.

۲ – کسری 100 میلیون دلاری درآمد مالیات نقل و انتقال املاک

در واقع درآمد از محل مالیات نقل و انتقالات املاک در تورنتو امسال برای اولین بار به سطح پیش بینی شده نمی رسد. این مالیات تقریبا 3.2 درصد از کل مبلغ معامله است که بیشترین میزان در کاناداست.

۳ – کمترین میزان خانه های خالی برای اجاره

بازار اجاره خانه در تورنتو به شدت نا به سامان است. موارد متعددی از افزایش شدید اجاره ها هنگام تمدید اجاره نامه گزارش شده است. افراد بر سر این که چه کسی اجاره بیشتری بدهد با یکدیگر جنگ دارند! در حالی که میزان اجاره ها در حال افزایش است، میزان خانه های خالی در مجموع 1.1 درصد در میان تمام خانه های اجاره ای است!

۴ – کاندو ها در اوج

شاید میزان فروش خانه در کل پایین باشد، اما هیچ چیز نمی تواند جلوی محبوبیت کاندوها در تورنتو را بگیرد. قیمت کاندوها در ماه سپتامبر به بالاترین میزان خود یعنی میانگین 615,585 دلار رسید که نسبت به سال قبل 11.7 درصد افزایش قیمت داشت!

۵ – مسئله ماریجوانا و صاحب خانه ها

با این که پرورش و مصرف ماریجوانا در محدوده خانه قانونی شده است (به جز مانیتوبا و کبک)، اکثر صاحب خانه ها با این موضوع کنار نمی آیند. 64 درصد صاحب خانه ها بر این باورند که مصرف ماریجوانا ارزش ملک آن ها را پایین میاورد. 52 درصد افراد گفته اند در صورت مطلع شدن از پرورش ماریجوانا در محوطه خانه، در خرید آن خانه تجدید نظر می کنند.